Robert Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” – recenzja.

Chyba każdy z nas miał kiedyś sytuację, w której kupił/zrobił coś wbrew swojej woli, poddany na działanie osoby sprzedającej/chcącej coś osiągnąć. Czy wiemy, jaką techniką zostaliśmy zmanipulowani? Dzięki tej książce nauczymy się nie tylko tego, jak je dostrzegać i rozróżniać, lecz także sposobów obrony przed niechcianym wpływem. Autor dodatkowo podpowiada nam, jak my możemy sprawić, aby ktoś nas wysłuchał.

Jak ja się cieszę, że poznałam kolejną rozwojową pozycję, w której kompletnie nie ma przerostu formy nad treścią! Ta genialna, wymagająca ciągłego skupienia książka została napisana przez światowej sławy profesora psychologii społecznej. Tłumaczy nam przystępnym językiem, na jakie manipulacje zostajemy poddawani w naszej codzienności. Oczywiście niektóre z tych zachowań niby znamy, niby domyślamy się, jak działają, a jednak jesteśmy zaskoczeni skalą problemu, jaką przedstawił nam Cialdini. Dowiadujemy się tu wiele ciekawych rzeczy na temat psychologii człowieka, a także poznajemy różne subtelne pułapki, na które nieświadomie zostajemy łapani przez osoby chcące nas wykorzystać do swoich celów. Osoby zainteresowane tematem z pewnością nie będą zawiedzeni. W tej książce przeczytamy również o sposobach, jakimi możemy obronić się przed niepożądanym działaniem, a przy okazji poznamy techniki, dzięki którym to my możemy na kogoś wpłynąć, a autor każdy sposób ubarwia kilkoma rozbudowanymi przykładami, pomagającymi nam wiele zrozumieć i zapamiętać. Wyniki eksperymentów oraz badań, które profesor przedstawia na poparcie swoich tez są interesujące i nierzadko zaskakują. Książka jest wzbogacona o doniesienia czytelników, którzy mieli podobne przeżycia, a każdy rozdział kończy się podsumowaniem, pytaniami sprawdzającymi oraz zadaniami na myślenie – utrwalają nam one właśnie otrzymaną wiedzę. Klasyka i obowiązkowa pozycja tego gatunku. Zdecydowanie polecam!

6 myśli w temacie “Robert Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” – recenzja.”

  1. Ja jestem bardzo podatna na dobrych sprzedawców. Zdaję sobie sprawę z problemu. Jednak dobry sprzedawca sprzeda mi wszystko. Dlatego aby uniknąć takich sytuacji kupuje online.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s