Paweł Mateusz Tomach, Julia Magdalena Grabsky „9 kobiet” – recenzja.

Książka przedstawia historię dziewięciu różnych dziewczyn, stojących u progu dorosłości, które pragną przeżyć już swój pierwszy raz lub poeksperymentować od kątem seksualnym. Niektóre historie są piękne, lecz inne brutalne, odzierające z niewinności, zostawiające piętno na psychice kobiet już do końca życia.

Dobra pozycja nie tylko dla młodych kobiet, ale również mężczyzn. Autorzy napisali 9 erotycznych opowiadań, które wydarzyły się naprawdę, nie bez powodu. Pragnęli pokazać, jak nasze wybory dotyczące seksu mogą wpłynąć na całe życie. Różnorodność przedstawionych sytuacji jest tutaj na plus – dziewczyny pochodzą z różnych środowisk, mają inne sytuacje rodzinne, związki, pragnienia, wyobrażenia i również każda z nich inaczej kończy swoją historię. Niektóre bardzo żałują podjętych decyzji jeszcze chwilę przed ich realizacją, inne nie mają czego żałować, bo wszystko było tak, jak sobie wymarzyły. Napisane z perspektywy bohaterek opowieści są dobrym pomysłem, ukazują ich uczucia oraz emocje przed podjęciem decyzji, w trakcie seksu, a także po. Warto przygotować się na mocne, wulgarne akcje, których można było uniknąć, gdyby kobietom nie zabrakło zdrowego rozsądku.. Z pewnością jest to pewna lekcja moralności na przyszłość. Po zakończeniu tych opowiadań autorzy postanowili udzielić czytelnikom kilku informacji oraz wskazówek dotyczących seksu, gwałtu, aborcji i nie tylko. Spodobał mi się styl i język, często dosadny, zwłaszcza wtedy, kiedy opisywany został system panujący w Polsce oraz braku w nim edukacji seksualnej. Musimy zadbać o wiedzę młodych ludzi właśnie tego typu książkami! 🙂 Jedyne, do czego mam zastrzeżenia – mimo tego, że z wieloma poglądami się zgadzałam – to brak obiektywizmu.

11 myśli w temacie “Paweł Mateusz Tomach, Julia Magdalena Grabsky „9 kobiet” – recenzja.”

 1. Myślę, że przyczyną wielu kłopotów jest brak wychowania seksualnego w szkołach, bo wiadomo, że w wielu rodzinach to temat tabu. Zresztą nie tylko nie rozmawiają, ale żyją w związkach przemocowych i patologicznych.
  Zasyłam serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

 2. Na wdż w szkole przez 3 lata słuchaliśmy na każdej lekcji (raz w tygodniu) o miesiączce. Co tydzień to samo i nie wiele- są podpaski, trzeba myć ręce. Tyle.
  Dorośli coś mało rozmawiają z dziećmi na temat sexu… a to ważne.

  Chętnie przeczytam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s