Rachel Hawkins „Pokój na piętrze” – recenzja przedpremierowa.

Jane poznaje przystojnego i bogatego wdowca, Eddiego Rochestera. Jest szczęśliwa, bo nigdy nie uważała się za kogoś szczególnego, a aby przetrwać, musiała liczyć każdy wydany grosz. Żona Eddiego zginęła wraz ze swoją przyjaciółką nad jeziorem, a Jane wkrótce dowiaduje się, że mężczyzna skrywa pewną mroczną tajemnicę..

„Pokój na piętrze” jest thrillerem opowiadającym o spirali ludzkich słabości, błędów i utrzymywanych za wszelką cenę pozorów, które w końcu muszą doprowadzić do sytuacji tragicznej w skutkach. Mamy tu historię opowiedzianą w różnych ramach czasowych i z dwóch, a właściwie trzech perspektyw: Jane, Bei (żony Eddiego) oraz samego Eddiego. Każda z tych trzech postaci ma swoje tajemnice, które ukrywa przed światem oraz mroczne strony, biorące często górę nad zdrowym rozsądkiem. Żadna z tych postaci nie jest idealna, ba, mają mnóstwo wad, a czasem nawet ich zachowania mogą nam się wydać niezrozumiałe. Jednak właśnie tak jest w życiu – gdy po raz popełnionym błędzie ciężko nam znaleźć rozwiązanie, zaczynamy wówczas popełniać kolejne.. Jedno jednak łączy bohaterów: każdy z nich ma słabość do pieniędzy.

Książka jest wciągająca, od początku wyczuwamy w niej gęstą atmosferę, która nie zapowiada niczego dobrego, a gwarantuje napięcie, które tak bardzo lubimy w thrillerach. Została napisana lekkim stylem, ze zgrabnie ułożoną fabułą i bardzo dobrze poprowadzoną. Akcja nie jest dynamiczna, nie znajdziemy tu też wielu wątków ani wielu postaci zaangażowanych w historię. Kiedy już wydaje nam się, że jest przewidywalnie i znamy zakończenie, przeżywamy niemałe zaskoczenie. Cóż, książka jest bardzo dobra, osobiście wolę jednak, kiedy dzieje się w nich trochę więcej, brakowało mi też głębszego pochylenia się nad relacją między zaginionymi przyjaciółkami, niemniej jednak powieść jest zdecydowanie wartą uwagi i fani thrillerów powinni ją przeczytać!

Premiera: 22 marca.

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wab.

4 myśli w temacie “Rachel Hawkins „Pokój na piętrze” – recenzja przedpremierowa.”

  1. A tak ocenia powieść (po lekturze twojej recenzji) AI (ciekawe kiedy ChatGPT mi się znudzi):
    „Pokój na piętrze” to wciągający thriller, który pochłania czytelnika od pierwszych stron. Autor poprowadził fabułę ze zgrabnym stylem, dzięki czemu historia jest łatwa do śledzenia, a jednocześnie gęsta atmosfera daje nam napięcie, które utrzymuje się aż do końca. Bohaterowie są skomplikowani, z mnóstwem wad i słabości, które sprawiają, że są bardziej ludzcy i realistyczni. Książka opowiada historię z różnych perspektyw, co daje nam wgląd w tajemnice każdej z postaci i ukazuje, jak ich słabości wpływają na ich decyzje. Jednocześnie każda z postaci ma swoje motywacje, co sprawia, że ich zachowanie jest zrozumiałe i realistyczne. Choć akcja nie jest zbyt dynamiczna, to zaskakujące zakończenie i dobrze poprowadzona fabuła rekompensują tę niedoskonałość. Ogólnie rzecz biorąc, „Pokój na piętrze” to godna uwagi pozycja dla fanów thrillerów, którzy szukają wciągającej, ale jednocześnie realistycznej historii.:
    Wydaje się, że AI ma spore szanse zastąpić blogerów piszących recenzje książek.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s