J. K. Rowling „Harry Potter i Książę Półkrwi” – recenzja.

Harry spędza kolejne wakacje u nielubianej rodziny Dursleyów. Pewnego dnia zabiera go stamtąd sam Albus Dumbledore, dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Okazuje się, że ma on dla swojego ucznia pewne zadanie, przed zbliżającym się – bardzo trudnym – rokiem szkolnym.

O rany… Cóż to była za poruszająca, emocjonalna część.. Nie ukrywam, że potrzebowałam kilku chwil, by dojść do siebie po jej przeczytaniu. Nie mogę wyjść z podziwu nad światem, który Rowling stworzyła w swojej serii, nad bohaterami i sposobem, w jaki wykreowała ich charaktery – każdy z nich jest inny, każdy ma określone cechy odróżniające go od pozostałych. Zdumiewa mnie mądrość płynąca z powieści, zwłaszcza ze słów Dumbledore’a, zdumiewa kolejna, świetnie przemyślana i dopasowana do pozostałych części intryga. Tutaj główni bohaterowie przeżywają swoje pierwsze miłości, pierwsze zawody, a Harry, choć często nadal postępujący trochę lekkomyślnie, kolejny raz dzielnie stawia czoła problemom i kolejny raz musi wiele, wiele znieść. Jak tym razem Voldemort będzie próbował go dopaść?

Lekkie pióro i fabuła niezmiennie wciągają, w książce można się zaczytać bez tchu i zapomnieć o otaczającym nas świecie, akcja jest dynamiczna, a napięcie namacalne, niemal czujemy jego dotyk na karku. Zakończenie z jednej strony trochę przewidywalne, z drugiej szokujące, wstrząsające, przygnębiające, pozostawiające nas z poczuciem pustki i niesprawiedliwosci. Szósta już część serii kompletnie nie straciła na jakości. Daje do myślenia, zaciekawia, intryguje i zachęca do przeczytania kolejnej. Bardzo, bardzo polecam.

8 myśli w temacie “J. K. Rowling „Harry Potter i Książę Półkrwi” – recenzja.”

      1. Cały zestaw dostanie w okolicy komunii (9.5 roku) i myślę, że pierwsze dwie części sam chętnie przeczyta (a ja po nim ;)), pozostałe jednak chyba lepiej gdy będzie trochę starszy.. Zobaczymy jak to wyjdzie..

        Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s