Jakub Szamałek „Stacja” – recenzja przedpremierowa.

Lucy Poplasky jest astronautką i wiele poświęca, by znowu znaleźć się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tym razem zostaje dowódczynią ekspedycji, przez co czeka ją nie lada wyzwanie: dowiedzieć się, skąd pojawiła się tajemnicza awaria, opanować wzajemną niechęć między USA a Rosją, która przeradza się w otwarty konflikt oraz zaryzykować, gdy okazuje się, że nie wszystkim może ufać. Co zatem zrobi?

Jeżeli interesuje Was tematyka misji kosmicznych NASA, a na dodatek lubicie thrillery to ta pozycja jest strzałem w dychę! Jakub Szamałek wykonał niesamowitą pracę podczas swojego researchu i nie dość, że z powieści możemy wiele się dowiedzieć, to jeszcze otrzymujemy mocno wciągającą, trzymającą w napięciu historię! Główna bohaterka, niezwykle ambitna astronautka musi podjąć walkę ze swoimi słabościami, podejrzeniami oraz w końcu z niektórymi członkami własnej załogi, w której ktoś ewidentnie działa na niekorzyść stacji.

Rywalizacja, manipulacje, poświęcenie, nerwy napięte do granic możliwości w tak niekomfortowych warunkach, z zagrażającą życiu awarią sprawia, że szóstka wyszkolonych astronautów zaczyna ulegać emocjom. Autor świetnie zbudował napięcie nie tylko poprzez zarysowanie niezwykle ciekawej fabuły, lecz również dodanie do rozdziałów intrygujących fragmentów przesłuchań, do których doszło kilka miesięcy po zdarzeniu. Dzięki temu zabiegowi nie wiemy, jak zakończyła się misja i kto przeżył, ale wiemy, że wydarzyło się coś bardzo poważnego – czy jest coś bardziej zachęcającego do jak najszybszego poznania finału?

Lekki styl i dynamiczna akcja sprawiają, że przez powieść się płynie, a stworzenie nieoczywistych bohaterów dodaje jeszcze więcej mieszanych uczuć co do ich intencji. Autor przedstawił też perspektywę najbliższych osób astronautów i ich problemów, przez co powieść zyskuje jeszcze bardziej na jakości. Zakończenie może nie wbija w fotel, ale totalnie spełnia swoje zadanie – polecam książkę z czystym sumieniem!

Premiera: 31.05.2023

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem W.A.B.

4 myśli w temacie “Jakub Szamałek „Stacja” – recenzja przedpremierowa.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s