Steve Matthews „W służbie Hitlera” – recenzja.

Dwudziestodwuletnia Klara Koch zostaje zwerbowana do pracy jako osobista kucharka Adolfa Hitlera. Jest przy tym zmuszona zostawić swojego męża oraz córeczkę i zamieszkać w willi Berghof – wyjawianie komukolwiek tego, co tam się dzieje, jest surowo zabronione, wobec czego władza wybiera bezpieczniejszą dla siebie opcję. Klara jest coraz bardziej przytłoczona oraz przerażona tym, co dzieje się w willi.

Jeżeli szukacie książki opartej na prawdziwych wydarzeniach, z której wyniesiecie nie tylko fascynującą, a zarazem przerażającą historię, lecz również sporą dawkę historycznej wiedzy, to ta pozycja po prostu musi być wzięta przez Was pod uwagę! Autor przeprowadził wiele wywiadów oraz badań i dzięki niemu dowiadujemy się, jak mogły wyglądać debaty nad losami świata „od środka”, dowiadujemy się, jak wyglądały ważniejsze wydarzenia w czasie wojny oraz poznajemy wiele szczegółów, o których do tej pory mogliśmy nie słyszeć.

Klara jest nieśmiałą, zamkniętą w sobie kobietą, której nie układa się z mężem, jest za to bardzo związana ze swoją małą córeczką. Niestety zostaje zaciągnięta do willi Hitlera i poinformowana, że od tej pory to jej mieszkanie i przysługuje jej sporadyczny kontakt z własną rodziną. Od razu czujemy sympatię do tej bohaterki, która mimo trudnego położenia stara się przeżyć, by wrócić do córki, zwłaszcza, że jej rodzina nagle znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie..

Oprócz przeżyć Klary mamy tu przedstawionych wiele historycznych wydarzeń oraz relacje Hitlera z jego najbliższym otoczeniem, które koniec końców są fałszywe i obłudne. Poznajemy bliżej sylwetkę największego zbrodniarza w dziejach, studiując w książce wiele przeprowadzonych przez niego rozmów w różnych okresach sprzed wojny i w czasie jej trwania, aż do jego śmierci.

Ta książka to przede wszystkim bardzo trudna, lecz wciągającą treść, przejmujące ludzkie dramaty, duża dawka wiedzy, wyzierający z każdej strony mrok, szokujące rozmowy budzące niesmak oraz smutek. Zdecydowanie polecam zainteresowanym tematem, a w stronę autora kieruję wielki ukłon!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Bukowy Las.

2 myśli w temacie “Steve Matthews „W służbie Hitlera” – recenzja.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s